За якими класами поділяють новобудови?

На сьогоднішній день великою необхідністю є вміння відрізняти та класифікувати новозбудовані об’єкти нерухомості за різними ознаками один від одного.

Класифікація житла існувала завжди. Минуле століття характеризувалося “брежнівками”, хрущовками”, “сталінськими висотками” та спецпроектами. На сьогоднішній день існує система, за якою люди мають можливість розуміти відмінності між типовими проектами. На ринку нерухомості прийнято використовувати чотири класи: економ, бізнес, еліта та преміум.

В залежності від регіону розташування вони можуть відрізнятися. Крім цього, зміст одного і того ж самого класу в різних країнах може істотно відрізнятися. На це впливає рівень розвитку індустрії, компетентності виконавців, а також рівень платоспроможності населення. Існують чіткі параметри, використовуючи які можна віднести той чи інший будинок до конкретного класу. До цих параметрів відносять розташування будинку, особливості архітектурної будови будівлі, прибудинкову територію, інженерне забезпечення та рівень обслуговування будинку. Сукупність таких факторів прямопропорційно впливають на ціну будівлі.

Вартість елітного житла помітно вища від решти видів, адже для будівництва таких будинків задіюються найновіші технологічні рішення, за допомогою яких можна створити максимально комфортне та безпечне житло. Побудова елітних будинків відбувається згідно індивідуального проекту, тобто є унікальними. Як правило таке житло будують у центральній, історичній частині міста, або в містечку де тихо та затишно, де немає зайвого шуму. Зазвичай в елітному будинку проживає незначна кількість людей, на майданчику може розташовуватися лише одна квартира, що відрізняється високими стелями і просторими кімнатами. Також подібні квартири часто відрізняються і підігрівом підлоги, системою фільтрації води високої якості. Більшість елітних будинків обладнані підземним паркінгом з ліфтом та висококласною системою безпеки.

Преміум і бізнес клас практично одне і те ж саме. Будинки, що відносяться до цих класів раніше вважалися елітними. Такі будівлі розташовуються в центральній або історичній частині міста. Однак подібні будівлі коштують значно менше ніж елітні квартири, бо вимоги до їх будівництва значно менші.

Житло класу економ являється звичайним житлом, що повинно відповідати сучасним вимогам з планування та будівництва. Подібне житло прийнято називати масовим. Воно коштує відносно недорого, однак розташовується у будь-якому куточку міста. Найпершим пунтктом на якій людина звертає увагу при бажанні купити подібне житло – це ціна даного будинку.