Психологічний вплив кольору в інтер’єрі на людину

Психологічний вплив кольору в інтер’єрі на людину

Психологічний вплив кольору в інтер’єрі на людину

Наші очі здатні розрізняти і вловлювати більше мільйона кольорів і відтінків, які як вже давно доведено вченими, активно впливають на наше самопочуття, настрій, емоції. Деякі кольори можуть підвищувати працездатність, інші здатні викликати почуття щастя, радості, спокою, створити атмосферу комфорту і захищеності.

Колір в інтер’єрі, крім психологічного впливу на людину, впливає і на візуальне сприйняття простору. Світлі відтінки деяких квітів збільшують і розширюють простір, створюють відчуття легкості і свободи. Інші ж, навпаки, здатні підкреслити замкнутість і невеликі розміри приміщення.

Розглянемо вплив кожного кольору на людину:

Білий колір в інтер’єрі

Це досить нейтральний колір, він викликає позитивні емоції. Білий колір в інтер’єрі створює відчуття чистоти і гармонії. Він не розташовує до розслаблення, а навпаки здатний зарядити бадьорістю і енергією. Ще з давніх часів, білий колір вважався “царським, божественним кольором”, споглядання якого зміцнювало і підносило духовно.

Червоний колір в інтер’єрі

Червоний колір здатний підвищити працездатність і активність. Його вплив на людину, в порівнянні з іншими кольорами у палітрі, найсильніший. Найбільш сприятливе рішення в інтер’єрі – використання світлих відтінків червоного, які існують в природі.

Зелений колір в інтер’єрі

Цей колір дуже позитивно впливає на нервову систему людини, заспокоює, дарує відчуття комфорту й умиротворення. Символізує спокій і свіжість. Зелений колір надає почуття ясності, зменшує апетит.

Синій колір в інтер’єрі

Синій – холодний колір, він здатний створити ділову робочу атмосферу в приміщенні. Синій колір налаштовує на спокій, споглядання і розважливість.

Помаранчевий колір в інтер’єрі

Помаранчевий колір – яскравий і теплий, він здатний викликати у людини відчуття тепла, підняти настрій, викликати збудження, підвищити активність, створити урочисту атмосферу свята.

Фіолетовий колір в інтер’єрі

Фіолетовий колір спонукає до активності, особливо у творчих особистостей. У великій кількості може викликати втому і роздратування.

Сірий колір в інтер’єрі

Сірий колір прекрасно гармоніює практично з усіма кольорами, сприятливо впливає на людину, дарує відчуття спокою і захищеності, знімає напругу, розслабляє.

Бежевий колір в інтер’єрі

Бежевий колір не здатний викликати негативних емоцій у людини, він створює відчуття спокою і стабільності.

Як бачимо з характеристики кольорів, практично всі світлі кольори і відтінки розширюють простір, а темні, навпаки – зменшують. Тому якщо у вас занадто низька стеля, пофарбуйте його в світлий колір і вона візуально підвищиться. Коли стеля є високою, тоді вибирайте темний колір і вона здаватиметься нижчою.

При оформленні кімнат, в яких хороше освітлення, використовуйте навпаки холодні кольори, якщо ж вони розміщені на холодній стороні, тоді зробіть їх теплими за допомогою теплих кольорів і відтінків.

І наостанок, при оформленні кімнати не використовуйте більш ніж п’ять кольорів.
Тільки правильний вибір кольору і його хороше поєднання з іншими тонами, дозволить зробити приміщення красивим і позитивно впливатиме на самопочуття як господарів та і їх гостей.

А купити квартиру в Івано-Франківську можна в Будівельній компанії “Благо”.

На даний час здійснюється будівництво таких комплексів: Елітні апартаменти і пентхауси PARUSРайон ManhattanЖК Comfort ParkЖК Паркова АлеяМістечко Соборнекотеджне містечко Franko River Club.

Ми впевнені, що професіоналізм і турбота виявляються у дрібницях, тому приділяємо увагу найменшим деталям і забезпечуємо якість, зручність, гармонію і комфорт для клієнтів у наших проектах.