Пентхаус. Що особливого?

Пентхаус. Що особливого?

Визначень пентхауса безліч, і кожне, помічаючи ту чи іншу відмінну рису, по-своєму вірно. Хтось називає пентхаус розкішною квартирою на верхньому поверсі. Хтось додає, що це не просто квартира на верхньому поверсі, а піднебесна квартира, тобто квартира на останньому поверсі неодмінно висотної будівлі (хмарочоса). Хтось ставить під сумнів саме визначення пентхауса як квартири: пентхаус – це не традиційна елітна квартира, це апартаменти або навіть будинок.

Американці кажуть, що пентхаус – це «розкішний одноквартирний житловий будинок, розташований на даху висотного будинку і відноситься до розряду найбільш дорогих квартир». Живучи й працюючи у великому мегаполісі, власники подібного житла можуть мати свій сад, басейн, місце для пікніка та навіть вертолітний майданчик. Їх не турбують вуличний шум і міський пил, а щодня насолоджуються прекрасним видом, що відкривається з усіх боків, та радіють гармонійному поєднанню міської квартири і заміського котеджу. Словник «Британіка», роблячи екскурс в історію, визначає пентхаус як «закриту частину вершини будівлі, придатну для житла, або шикарну і дорогу квартиру, чи окрему невелику будівлю на даху іншого, високого будинку».

Як ми бачимо, визначень пентхауса дійсно багато, але всі вони сходяться в одному: пентхаус є щось унікальне, ексклюзивне, недоступне масовому споживанню. Іншими словами, пентхаус – це особливий товар, прирівняний до предметів розкоші. І як особливий товар він володіє низкою відмінних ознак, рис, що виділяють його на тлі інших товарів і підкреслюють його унікальність.

Виявити риси класичного пентхауса і зрозуміти в чому ж полягає його родзинка допоможе звернення до історії.

Трохи історії …

Згідно з однією з версій, слово «пентхаус» виникло ще в XVI столітті. В англійській мові цього періоду рentis позначало «прибудову до будинку з похилим дахом». Втім, більш переконливою здається інша версія, згідно з якою слово було придумано в 20-х роках минулого століття, коли в Нью-Йорку з’явилися перші «будинки на полях капелюха» (саме так прихильники другої точки зору перекладають на російську мову слово «пентхаус») . Може бути, саме тому перші американські пентхауси відразу ж стали уособленням розкоші, слави, життя на широку ногу. Причому власників піднебесних котеджів навіть не назвеш елітою, вони вже щось більше, ніж просто шикарна нью-йоркська богема. Небожителі влаштовували на дахах запаморочливі вечірки: величезний басейн під зоряним небом, безліч знаменитих гостей у вечірніх туалетах, нестихаючий джаз і феєрверки. Там, нагорі, життя текло зовсім за іншими законами, ніж на галасливих, брудних вулицях великого міста.

Особливості …

Пентхаусом (в справжньому, американському, розумінні цього слова) можна назвати тільки окремий особняк на даху багатоповерхового будинку, з обов’язковим виходом на терасу, де в залежності від побажань власника можуть бути влаштовані оглядовий майданчик, басейн, тенісний корт або, приміром, сад. Якщо виходу на терасу немає, то мова йде вже не про пентхауси, а про мансарди, вони, як правило, мають ламані стіни, що повторюють вигини даху, в той час як всі зовнішні стіни пентхаусів являють собою рівну вертикальну поверхню, і лише віддаючи данину моді, будівельники іноді додають їм вигадливі форми.

Таким чином, першою і обов’язковою умовою пентхауса є наявність виходу на відкриту терасу.

Друге важлива гідність пентхауса – скління. В ідеалі стіни піднебесного котеджу повинні бути зроблені зі скла (допускається і часткове скління в стилі люкс). Чим більше відкритого простору, тим помітніше ефект – відчуття легкості, польоту і свободи, яке вирує в цьому скляному будинку на висоті 100 метрів від землі! Ніщо не сковує, не тисне зверху – немов ви раптом опинилися на самій вершині високої гори… Цій же меті покликані служити і високі стелі. У багаторівневих пентхаусах висота стель може досягати 9-12 метрів!

Третя особливість – панорама. Особливу увагу завжди приділяється околицям пентхауса. З класичного пентхауса повинен відкриватися вид як мінімум на три сторони світу (в ідеалі – на всі чотири), і пейзаж при цьому повинен бути привабливим. На жаль, виконати таку умову не завжди можливо. Панорама повинна, як уже говорилося, викликати почуття легкості, польоту, гармонії внутрішнього «я» з навколишнім світом, усвідомлення себе частинкою Цілого, Прекрасного, Непізнаного … Іншими словами, вид повинен бути естетичним у всіх відносинах, поєднувати в собі урбанізацію і романтизм, плоди людської діяльності і незайману природу.

Ще одна перевага пентхауса – екологічність. Безумовно, лісопаркові смуги поблизу – великий плюс для екології району, де знаходиться будинок. Але місто є місто: шум магістралей, зміг – все це дає про себе знати будь-якому жителю столиці за винятком, мабуть, тільки господарів пентхаусів. На висоті близько 30 метрів вплив вихлопних газів на організм людини значно слабшає. А у випадку, якщо піднебесний будинок розташований на даху 25-30-поверхової будівлі, за своє здоров’я можна вже не боятися.

Варто звернути увагу також на психологічний фактор: оскільки ніщо не тисне зверху, ви відчуваєте себе справжнім королем у своєму піднебесному царстві. В умовах глобальної урбанізації це має чи не першорядне значення.

Для чого?

І нарешті, найцікавіше запитання: для чого люди купують пентхауси? Перша відповідь випливає із самої природи пентхаусів та їх переваг перед звичайними квартирами: будь-яка людина, яка досягла певного рівня добробуту, прагне до підвищеного рівня комфорту і поліпшених умов проживання. Іншими словами, пентхаус – це матеріальне втілення соціального статусу. Однак зауважте: не всі забезпечені люди, які можуть дозволити собі купити пентхаус, це роблять. Багато обмежуються придбанням елітної квартири або власного будинку за містом.

І все-таки: що змушує людей купувати саме пентхаус, а не просто елітну квартиру в клубному будинку метражем в кілька сот метрів? У чому родзинка такого придбання? Відповідь, мабуть, лежить у площині людської психології …

Придбання пентхауса можна проілюструвати на прикладі всім відомої піраміди людських потреб. Прагнення до самореалізації – це вища ступінь. Цією категорією, якщо можна так сказати, і визначається бажання жити в пентхаусі. Виходячи з цього очевидним стає відповідь на питання про клас будинку, в якому повинен розташовуватися пентхаус. По-перше, це безумовно, житло вищого класу, тому як людина, яка може купити пентхаус, навряд чи погодитися на щось менше. По-друге, елітна квартира – це просто квартира підвищеної комфортності, красива і стильна, але асоціюється лише з місцем проживання. Пентхаус пов’язується в нашій уяві не просто з місцем проживання, скільки з певного роду символом успіху, престижу, досягнень. І нарешті, третє. Щоб зрозуміти, що ж таке пентхаус і хто є його покупцем, потрібно дещо змінити кут зору і абстрагуватися від ринку нерухомості як такого. Правильніше відносити пентхауси не до ринку нерухомості в звичному розумінні цього слова, а скоріше до ринку luxuary things. Це по суті те ж, що і ринок виробів Фаберже – він існував і буде існувати завжди, і попит на подібного роду речі яким був, таким і залишиться – «якщо зірки запалюють, значить, це комусь потрібно …»

Варіантів облаштування пентхауса і його окремих елементів безліч, і всі вони – живе втілення вас, вашої фантазії, вашого способу життя …

Якщо ви за духом і стилем життя мандрівник, свою індивідуальність можна відобразити, з’єднавши в інтер’єрі мотиви різних цивілізацій. Можна облаштувати свій життєвий простір у вигляді поєднання різних культур: гармонійності європейського класицизму та екзотики етніки, витонченої вишуканості бароко і лаконічною стриманістю мінімалізму, конструктивної жорсткості хай-тек і величності ампіру, стилів кантрі та фолк, мотивів кельтської та японської культур …

Якщо ви прихильник якоїсь однієї епохи, наприклад імператорської Франції, вам сподобається: палацовий стиль з його вишуканістю, розкішшю, блиском, величчю. Вільний простір пентхауса з високими стелями і граціозними опорними колонами дозволить вам створити свій власний палац, втіливши в ньому себе як сильну, незалежну особистість.

А якщо ви по духу боєць, бунтар, «пірат Карибського моря» – нічого не варто зробити мрію реальністю і перетворити своє житло в величезний корабель XVIII століття! Розміри і архітектурні особливості пентхаусів дозволяють виконати і такі перевтілення!

Тепер, пентхауси доступні і в Івано-Франківську

Будівельна компанія “Благо” розпочала будівництво елітних пентхаусів та апартаментів “Royal Hall”.

Royal Hall – вишукані елітні пентхауси та апартаменти в історичній частині міста, де кожен відчуває справжнє життя по-королівськи. Тут поєднується легка витонченість та елегантність з бездоганною величністю міста і сміливою сучасністю.

Будівельна компанія “Благо” спільно із БК “Мельник”, успішно реалізовують проект “Parus” в Івано-Франківську.

Parus – житловий комплекс, який об’єднує елітні апартаменти й пентхауси та всю необхідну інфраструктуру для комфортного проживання і відпочинку. В житловому комплексі передбачено підземний паркінг, пасажирські ліфти, власну компанію з обслуговування та охорону, на вході всіх гостинно зустрічатиме швейцар, на першому поверсі розташуються фітнес-центр, спа-салон, кав’ярня, магазинчики. Шанувальники усамітнення й тиші можуть обрати апартаменти із затишним балконом, а любителі вечірніх дружніх зустрічей на свіжому повітрі – пентхаус із терасою. Ексклюзивними будуть тераси, де можна створити власний сад, встановити джакузі, влаштувати барбекю під відкритим небом чи просто засмагати.