Які види опалення бувають у новобудовах
Купуючи квартиру у забудовника, важливо зважати на тип опалення майбутнього житла. Якщо вторинне житло обмежене централізованим опаленням, то сучасні новобудови пропонують квартири з різними системами опалення.
Щоб майбутнє житло було теплим, а рахунки за обігрів не обтяжували, радимо ознайомитися з усіма типами опалення. У цій статті ми розповімо про головні переваги та недоліки кожної з систем.
Які типи опалення бувають?
Для обігріву житлових приміщень застосовують системи опалення, які складаються зі спеціального обладнання, що генерує тепло та утримує його на комфортному рівні. До такого обладнання належать котел, конвектор, генератор, теплообмінник та теплопровідні труби.
У сучасних новобудовах використовують три системи опалення: централізована, індивідуальна та автономна. Кожна з цих систем має свої особливості, про які ми розповімо далі.
- Централізоване опалення. Такий тип теплопостачання передбачає підключення будинків, офісів, приміщень до однієї систем. Спеціальна станція забезпечує теплом одночасно багато об’єктів.
- Автономне опалення, або дахова котельня. Ця система забезпечує обігрів будинків від власної котельні. Цей тип опалення є найпопулярнішим серед новобудов завдяки численним перевагам. Обігрів квартир такою системою відбувається через котельню, яка розміщується на даху будинку. Якщо житловий комплекс складається з декількох будинків, дахова котельня встановлюється на кожен з них.
- Індивідуальна система. Для індивідуальної системи використовується індивідуальний газовий або електричний котел, який встановлюється у квартирі. Індивідуальне опалення, як і автономне, є незалежним від централізованого. Мешканці можуть самостійно регулювати температуру обігріву своєї квартири та не залежати від інших мешканців будинку.
- не потрібно своїми силами встановлювати систему та опалювальні прилади;
- передбачене виведення викидів в певних місцях;
- можливість використовувати різні види палива.
- необхідність використовувати теплові мережі, що впливає на вартість такого опалення;
- можливі порушення в роботі постачальника тепла;
- втрати тепла при доставці через велику довжину теплової мережі;
- не завжди якісна теплоізоляція;
- завищена вартість послуг опалення;
- недостатня подача тепла у багатоповерхових будинках.
Дізнатися першими про новини компанії