Яке житло в 2013 році купували прикарпатці?

За дослідженнями експертів аналітичного центру «Благо» в 2013 році мешканці Прикарпаття віддавали перевагу покупці нового житла – первинної нерухомості.

Протягом 2013 року будівництво житла в Івано-Франківську демонструвало хороші темпи як за рахунок будівництва нових об’єктів, так і за рахунок введенняв експлуатацію раніше збудованих. Внаслідок цього в деяких сегментах обсяги продажу житла на вторинному ринку вперше за багато років були нижчими, ніж на первинному ринку. Так, до кінця року співвідношення проданого первинного і вторинного житла становило 56% на 44%, хоча на початку року частка первинного житла становила 53%, а вторинного 47%.

Крім того практично відсутнє іпотечне кредитування вторинного ринку, на відміну від цього на первинному ринку 70-80% продажів відбувається за рахунок розтермінування платежів від забудовників.

За рахунок активного будівництва нових об’єктів на ринку нерухомості Прикарпаття у 2012-2013 роках більшість потенційних покупців обирають житло, яке характеризується екологічністю та поліпшеним плануванням, як наприклад новий житловий масив Івано-Франківська «Паркова Алея» з розвиненою інфраструктурою, наявністю в пішохідній доступності дитячого садка, школи, магазину, аптеки, а також гарно облаштованою прибудинковою територією з безпечним дитячим майданчиком, паркомісцями, зеленими насадженями. Саме у цьому житловому масиві Івано-Франківська вартість квартир у 2013 році була визнана найдоступнішою у місті.

За дослідженнями експертів аналітичного центру «Благо» у 2013 році кількість проданих однокімнатних квартир все ще перевищує продажі «двійок» та «трійок», хоча з середини року двокімнатні та трикімнатні квартири продавались на 15-20% більше, ніж за аналогічний період 2012 року.

Крім того все більше населення почало інвестувати кошти в нерухомість, що пов’язане з нестабільною ситуацією в країні: раніше нерухомість купували з метою заробітку, а зараз мова йде про надійну можливість збереження коштів.