Як змінився попит на житло?

Експерти аналітичного центру «Благо» досліджували попит населення та стан ринку житлової нерухомості Івано-Франківська у 2015 році.

Ринок нерухомості, незалежно від економічної ситуації в країні, буде постійно змінюватись. Саме покупці формують попит, які і визначають майбутній розвиток житлового будівництва. Будівельним компаніям потрібно постійно аналізувати потреби споживачів і створювати конкурентоздатне житло, яке і відповідає їх вимогам.

Станом на серпень 2015р. найвищим попитом користуються двокімнатні квартири – 55%, однокімнатні – 30%, трикімнатні – 15% від всієї зацікавленості на первинне житло в багатоквартирних житлових комплексах.

Протягом 2015р. спостерігається збільшення попиту на двокімнатні квартири на 10-13% порівняно з 2014 р. Нагадаємо, що у 2013-2014 рр. кількість проданих однокімнатних квартир в Івано-Франківську перевищувала продажі «двійок» та «трійок».

Популярним і надалі залишається первинний ринок житлової нерухомості, попит на вторинне житло знижується.

Зниження цін на нове житло не передбачається, популярними і надалі залишаються проекти, які зроблені якісно і розташовані в хорошому місці. Ціна на квартири залишається сталою, проте площа квартири за ту ж ціну зменшується.

В 2015р. відновлено програму кредитування житла Державним фондом сприяння молодіжному житловому будівництву. Сьогодні Фонд реалізовує кілька житлових програм на будівництво та придбання житла для молодих сімей і одиноких молодих громадян. Однією з найпопулярніших є програма кредитування за рахунок власних коштів Фонду. Одним з об’єктів на придбання за доступними цінами квартир, у яких надається молодіжний кредит, є житловий масив «Паркова алея».

Протягом 2014-2015 рр. все більше населення інвестувало кошти в нерухомість, що пов’язане з нестабільною ситуацією в країні: раніше нерухомість купували з метою заробітку, а зараз мова йде про надійну можливість збереження коштів.