Енергозберігаючі технології в будівництві: як зменшити витрати на опалення та кондиціювання
Сучасне житло – це не лише про комфорт і естетику, а й про розумне споживання ресурсів. У компанії blago впевнені: майбутнє належить енергоефективним технологіям, які забезпечують комфортне, економне та екологічно відповідальне життя для кожного. Тому в будівництві житлових комплексів ми активно впроваджуємо такі інновації.У цій статті проаналізуємо світові практики енергоефективного будівництва, а також детально розкажемо про енергозберігаючі рішення, які застосовуємо у своїх проєктах.
«Пасивні будинки»: концепція та принцип роботи
Концепція пасивного будинку (Passivhaus) була розроблена в Німеччині. Вона передбачає створення житла, яке завдяки грамотному проєктуванню, теплоізоляції та вентиляції споживає мінімальну кількість енергії. У Європі «пасивні будинки» вже давно стали стандартом будівництва, адже у тамтешніх мешканців менші витрати на комунальні послуги і при цьому – підвищений комфорт життя.
Основні принципи пасивного будинку:
Один із фундаментальних принципів енергоефективного будівництва – якісне утеплення будинків. У житлових комплексах компанії blago використовується фасадна система теплоізоляції Baumit – технологія, яка довела свою ефективність у європейських країнах. Вона дозволяє значно зменшити теплові втрати, а отже скоротити витрати на опалення взимку та кондиціювання влітку.
Однак лише теплоізоляції недостатньо – важливо забезпечити безперервне надходження до квартир свіжого повітря без втрат енергії. Для цього ми впроваджуємо системи механічної вентиляції з рекуперацією. А сучасна система кондиціювання дозволяє підтримувати оптимальну температуру у приміщеннях: тепло – взимку, прохолоду – влітку.
Крім того в нашій роботі ми обираємо сучасні енергоощадні матеріали та запроваджуємо енергоефективні рішення, які є довговічними та забезпечують герметичність і комфортний мікроклімат у квартирі незалежно від пори року.
Серед них:
У світі, де турбота про довкілля стала стратегічним пріоритетом, відновлювальні джерела енергії набувають все більшого застосування в житловому будівництві. Особливо активно це практикується у країнах Європи, США, Канаді та Японії.
Розумні будинки: як технології можуть автоматизувати енергоспоживання
У сучасному світі технології стають невід’ємною частиною нашого повсякденного життя, а розумні будинки (Smart Home) є чудовим прикладом того, як інновації можуть не лише покращити комфорт, але й значно зменшити витрати на енергію.
Технології «розумного дому» включають в себе системи автоматичного управління освітленням, опаленням, кондиціюванням, системами безпеки та навіть побутовою технікою.
Ці рішення вже активно застосовується в багатьох європейських та американських житлових комплексах і є перспективним напрямком розвитку й для українського ринку.
В свою чергу, компанія blago активно впроваджує зелене будівництво, або, як ще його називають, екологічне. Це один із «стовпів» сталого розвитку, основна мета якого – енергоефективність, якість і комфорт внутрішнього середовища для мешканців, а також мінімізація негативного впливу на довкілля. А це все досягається виключно завдяки впровадженням нових технологій.
«Кожен проєкт blago ґрунтується на принципах зеленого будівництва та сталого розвитку, – каже Мар'ян Андрухів, головний архітектор та СЕО департаменту архітектури компанії blago. – Ми розвиваємо технології, які покращать майбутнє міського життя. Адже хочемо, аби франківці не в теорії, а на практиці відчували себе людьми нового покоління, жили в сучасному, технологічному місті, не покидаючи межі України».
Ми активно працюємо над тим, щоб наші житлові комплекси не лише відповідали найвищим стандартам енергоефективності, а й стали частиною глобального руху до сталого розвитку та екологічної свідомості.
Тож, обираючи житлові комплекси від blago, ви інвестуєте в якість, стабільність і технології, що працюють на вас.
- високоякісне утеплення – товсті шари теплоізоляції на стінах, дахах і підлогах мінімізують втрати тепла;
- вікна з високими теплоізоляційними характеристиками;
- герметичність конструкції – щільні вікна та двері, відсутність теплових містків;
- система вентиляції з рекуперацією тепла;
- орієнтація вікон на південь та використання сонячної енергії як джерела тепла.

- Автономне опалення за рахунок дахової котельні. Забезпечує незалежність від централізованих мереж, гнучке регулювання подачі тепла та суттєву економію коштів при сплаті за комунальні послуги.
- Енергоощадні вікна. Ми використовуємо сучасні багатокамерні профілі з мультифункціональними склопакетами, які зберігають тепло взимку й зменшують нагрів приміщення влітку.
- LED-освітлення з сенсорами руху. У місцях загального користування ми встановлюємо світильники з датчиками руху, що дозволяють зменшити споживання електроенергії без втрати комфорту.

- Сонячні панелі дозволяють частково або повністю забезпечити будівлю електроенергією, зменшити витрати на освітлення прибудинкової території, роботу вентиляційних систем тощо.
- Вітрові турбіни (для приватних будинків у вітряних регіонах).
- Геотермальні системи (використання тепла ґрунту).
- Системи збору дощової води та сірого стоку для повторного використання.



Дізнатися першими про новини компанії