Як вигідно купити квартиру в іпотеку у Івано-Франківську: покрокова інструкція

Як вигідно купити квартиру в іпотеку у Івано-Франківську: покрокова інструкція

Іпотека – один з методів купівлі нерухомості, що користується великою популярністю серед іванофранківців. Воно й зрозуміло. Сьогодні є чимало молодих сімей, які прагнуть жити окремо, але купити власну квартиру доволі складно. В таких випадках на допомогу приходить іпотека – банківський цільовий кредит.

Іпотека несе в собі чимало «плюсів». По-перше, вам не потрібно витрачати  кошти на оренду тимчасового житла. По-друге, іпотека дає можливість придбати квартиру вже зараз, без очікування. Відтак зникає потреба тривалого накопичення грошей, а це, у свою чергу, дозволяє уникнути ризиків інфляції, враховуючи що ціна на нерухомість на Івано-Франківську постійно зростає.

Є в іпотеці і свої недоліки та ризики. Придбавши житло в іпотеку, покупець до повної виплати кредиту не стає повноцінним його власником будучи позбавленим права розпоряджатись новопридбаною нерухомістю, тобто не може її продати, подарувати, обміняти тощо. Іпотека – це завжди певна переплата у вигляді відсотків, комісій та страхових внесків. Врешті-решт завжди залишається ризик натрапити на непорядного забудовника.

Правильний вибір забудовника є дуже важливим для тих, хто планує придбати житло в іпотеку. Власне, це і є перший крок на шляху до купівлі житла в іпотеку, адже іпотека – кредит цільовий і покупець перш, ніж отримувати цей кредит, повинен добре уявляти собі що і в кого він буде купувати.

Отже, як обрати надійного забудовника? Фахівці радять насамперед переконатись, чи немає у нього проблемних об’єктів: недобудованих або заморожених житлових комплексів; гучних судових справ, кримінальних скандалів тощо. Отримати таку інформацію у сучасному світі, можна маючи доступ до інтернету та соцмереж.

Звертайте увагу на девелоперів, які уклали з банками партнерські кредитні програми. Участь у таких програмах – це не тільки додаткове свідчення надійності забудовника, але й можливість придбати житло в іпотеку на більш вигідних умовах.

Для прикладу компанія blago developor нещодавно приєдналась до державної програми «Доступне житло під 10%» і в її рамках пропонує придбати квартири у вже зданих в експлуатацію будинках у Містечко Соборне та житловому комплексі Comfort Park. Кредити терміном до 20 років на суму від 100 тисяч до 2 мільйонів гривень в рамках цієї програми видає «ПриватБанк» за умови сплати початкового внеску в розмірі 25% вартості житла. При цьому ставка кредиту становить  від 9,99% до 15,5% річних.

Отже, визначившись з забудовником та квартирою, яку плануєте купити, можете сміливо переходити до другого кроку – аналізу сімейного бюджету. Цей крок є важливим принаймні з двох причин. З одного боку кожна іпотека передбачає сплату початкового внеску, сума якого зазвичай коливається від 20 до 30 % вартості житла – залежно від банку. З іншого боку – не слід забувати про те, що, хоча й невеликими частинами, але кредит доведеться виплачувати. Та ще й відсотки з комісією платити. Тому дуже важливим є правильно спланувати свої фінанси та розподілити бюджет.

Третім кроком є вибір банку. Обирайте банк, який пропонує більш вигідні умови кредитування: менші ставки кредиту, нижчий перший внесок, вигідні цільові програми кредитування тощо. Враховувати треба також схеми погашення кредиту (класична, коли відсотки нараховуються на залишок тіла кредиту і на початку платежі є більшим, ніж наприкінці, чи ануїтет, коли  платежі однакові впродовж всього процесу погашення), механізм нарахування разової комісії, наявність щомісячних комісій, можливі штрафні санкції, в тому числі за дострокове погашення іпотеки тощо.  З’ясуйте, з якими саме банками співпрацює обраний вами забудовник, з якими з них у нього укладено партнерські угоди. Зауважимо, компанія blago developer працює з усіма банками Івано-Франківська.

Отже визначившись з банком, переходимо до наступного, четвертого, кроку: збираємо необхідні документи і домовляємось про надання кредиту.

Які документи необхідні для отримання іпотеки? Зазвичай, це паспорт громадянина України, довідка про присвоєння індивідуального податкового номера, свідоцтво про шлюб (якщо є), а також паспорт та ідентифікаційний код дружини (чоловіка), свідоцтво про розлучення (якщо є), документи, що підтверджують дохід (виписка про зарплату з місця роботи за шість місяців чи довідка про доходи фізичної особи-підприємця). Це є основний, стандартний пакет документів. Хоча, крім нього, банки можуть додатково вимагати і різні інші документи.

П’ятий крок – подача заявки на отримання кредиту. Її можна подати онлайн або заповнити у відділенні банку. За результатами розгляду заявки банк ухвалює попереднє рішення. В сучасних умовах це відбувається протягом якихось десяти хвилин. При цьому з майбутнім іпотекодержателем зв’язується співробітник банку, який може надати поради щодо вибору квартири, покращення кредитної історії чи щодо документів, які можуть вплинути на рішення банку.

Наступний, шостий, крок – подання документів до банку. Зібраний вами пакет документів повинен бути підкріплений інформаційним листом від забудовника, який містить інформацію про параметри квартири – такі, як: площа, поверх, технічні характеристики, ціна. Подача документів зазвичай супроводжується співбесідою зі співробітником банку. Питання стосуватимуться вашої кредитної історії, доходів тощо. Головне впевнено і чесно відповідати на поставлені запитання.

Своє остаточне рішення щодо надання вам кредиту або відмови у кредиті банк ухвалить згодом. В різних банках терміни різні – від 2-3 днів до тижня.

Нагадаємо, купити квартиру в Івано-Франківську на вигідних умовах можна  у ЖК Family Plaza, Містечку Соборне, ЖК Comfort Park, Chocolate, Main House, Авторський, Manhattan, Паркова Алея та елітних комплексах Parus, Royal Hall, чи будинок у котеджному містечку Franko River Club.