Як утеплити квартиру за допомогою державної програми?

Експерти аналітичного центру будівельної компанії «Благо» досліджували питання утеплення помешкання у 2015 році.

У період значного подорожчання, зміни пріорітетів і нестабільної ситуації в країні утеплення будинку або квартири – дуже важливе питання чи не для кожного жителя України, яке може стати не тільки корисною, але і вигідною справою Дослідження вказують, що завдяки державній програмі, розробленій урядом, можна зекономити від 20% до 50% вартості від придбаного котла, лічильників, заміни вікон чи утеплюючих матеріалів.

Як це працює?

Потрібно розуміти, що компенсують такі покупки лише людям, які купують котли або батареї в кредит. Кредити від держави вигідні тільки тим, хто зможе виплатити позику швидко або має право на субсидію. В іншому випадку компенсація від держави не покриває навіть відсотку по кредиту (від 15 до 25% річних). Тобто ви оформляєте кредит, отримуєте компенсацію – і швидко погашаєте залишок заборгованості (щоб не переплачувати відсотки).

Цього року на компенсацію кредитів населення з бюджету виділять 500 млн грн (ще 3,3 млрд грн – з місцевих бюджетів).

Президент Украналітцентру Олександр Охріменко підрахував: купувати, наприклад, котли, дешевше за готівку.

“Покупка в кредит котла середньої цінової категорії (20 тис. грн) обійдеться в 22,54 тис. грн (свої кошти – 2000 грн, кредит – 18 тис. грн, комісія за видачу кредиту – 540 грн, відсотки – 5600 грн. мінус – відшкодування від держави 3600 грн). Тобто за готівку купувати дешевше. Або потрібно, отримавши від держави відшкодування, погасити позику протягом 2-3 місяців. Тоді буде економія “, – говорить Охріменко.

З іншого боку, “переплата за котел компенсується скороченням витрат на паливо. Наприклад, зігрітися за допомогою старого газового котла потужністю в 6 кВт, після подорожчання газу, буде коштувати в опалювальний сезон 12 тис. грн. А з сучасним твердопаливним котлом – всього 7 тис. грн. Разом, витрати окупляться за 2 роки “, – говорить Охріменко.

Що ж до порад від забудовників, обов’язково при покупці квартири звертайте увагу на якість будівництва майбутнього будинку, чи використовуються енергозберігаючі технології, якісні вікна та двері, як наприклад використовує будівельна компанія «Благо» при будівництві містечка Соборне, житлового масиву Паркова алея, чи інших проектів житлової нерухомості.