Як правильно інвестувати в нерухомість
Інвестиції в нерухомість – це надійний спосіб отримання пасивного доходу, збереження та примноження свого капіталу. Квартири, будинки чи комерційні приміщення – усі види нерухомості мають тенденцію до зростання у вартості.
У цій статті ми поділимося порадами, як вигідно інвестувати в нерухомість, отримуючи стабільний дохід, а також проведемо аналіз окупності таких інвестицій.
Інвестиції – це ризик. Та якщо до цього процесу підходити відповідально та зважено, то винагорода може перевищити очікування.
Рекомендації, яких варто дотримуватись при капіталовкладенні у нерухомість:
Уявімо, ви вирішили купити квартиру в новобудові з метою інвестиції. В такому випадку важливо чітко розуміти, з якою метою це робиться, на який розмір доходу і термін окупності розраховуєте.
Отримати дохід від інвестицій у первинний ринок можна двома шляхами: купити нерухомість на початковому етапі будівництва і перепродати після здачі в експлуатацію. І другий варіант – це купівля квартири для інвестицій з метою подальшої здачі в оренду.
Про інвестиції на етапі котловану ми розповіли у попередньому розділі, а зараз розглянемо детальніше купівлю квартири для інвестицій з метою подальшої здачі в оренду.
Спочатку варто визначитись з площею квартири, спрогнозувати вартість ремонту та спланувати, якою саме орендою ви будете займатись: подобовою чи довгостроковою.
Обидва варіанти будуть вигідними при правильному підході у виборі об’єкта та стратегії.
Переваги подобової оренди:
Дані, представлені на карті, допоможуть інвесторам вдало вибрати об’єкт для інвестиції.
А для того, щоб краще зрозуміти, у якому мікрорайоні міста вартість оренди має найбільшу тенденцію до зростання, проведемо аналіз динаміки цін залежно від типу квартир за весь попередній 2024 рік.
Згідно з проведеним аналізом можна зробити висновок, що інвестиційно привабливими районами в Івано-Франківську з огляду на тенденцію у прирості вартості оренди залишається Центр, Рінь, Майзлі та Пасічна.
Як оформити угоду без ризиків
Після того як інвестор обрав об’єкт нерухомості, надійного забудовника, визначився зі способом оплати та здійснив аналіз окупності, то наступним етапом є укладання угоди про купівлю.
Рекомендації щодо укладання угоди про купівлю квартири
Договір купівлі квартири в новобудові – це ключовий документ, який регулює ваші відносини із забудовником. Щоб захистити себе від можливих проблем, ретельно перевіряйте умови договору та звертайтеся до юриста для оцінки всіх ризиків.
У статті ми описали ключові моменти, на які варто звернути увагу при здійсненні інвестування в нерухомість. Якщо ви плануєте купити квартиру з метою інвестиції в Івано-Франківську, зверніть увагу на проєкти компанії blago, менеджери якої допоможуть зробити правильний вибір серед великої кількості пропозицій щодо нерухомості.
- Визначитись з типом нерухомості, в яку будете інвестувати: квартира, будинок, комерційне приміщення, паркомісце чи гараж.
- Проаналізувати ринок, будівельні компанії, пропозиції по нерухомості, ознайомитись з вартістю.
- Обрати варіант оплати: повна оплата або розтермінування платежів.
- Здійснити розрахунок окупності інвестиції.
- Укласти договір купівлі.
- Переваги: квартира готова для здачі в оренду одразу після покупки.
- Недоліки: з часом виникає потреба в ремонті, що може включати не лише косметичні роботи, а й заміну труб, електропроводки, систем опалення чи вентиляції. Це може значно збільшити прогнозовані витрати. Тож перед покупкою ретельно оцінюйте технічний стан квартири в "старих" будинках.
- Переваги: квартири у сучасних житлових комплексах із розвиненою інфраструктурою приваблюють орендарів, попри більшу вартість у порівнянні з вторинною нерухомістю.
- Недоліки: перед здачею обов’язково зробити ремонт, який потребує додаткових грошей і часу.
- Державну ліцензію;
- Установчу документацію компанії;
- Дозвіл на будівництво;
- Проєктну документацію;
- Право на земельну ділянку.
- приміщення під бізнес;
- офіси;
- склади;
- гаражі та паркомісця, придбані для перепродажу чи оренди.
- вартість квадратних метрів на первинному ринку має тенденцію до зростання. Можна купити нерухомість на старті продажу за мінімальною ціною і продати, коли вартість квадратного метра сягне свого максимуму;
- нові комунікаційні мережі в будинку, сучасні холи та сходові, якісні вхідні двері та вікна у квартирах;
- розвинена інфраструктура, красивий внутрішній двір, наявність паркінгу на території житлового комплексу роблять нерухомість на первинному ринку привабливою для людей. Ці переваги допоможуть інвестору у пошуку клієнтів для продажу чи оренди у майбутньому.
- можливість розтермінування оплати від забудовника.

- вища вартість порівняно з тривалою орендою: орієнтовно у 5-6 разів;
- короткотривалі відносини з орендарями.
- постійний пошук нових орендарів;
- потрібно самостійно займатись прибиранням у квартирі або користуватись платними послугами клінінгових компаній;
- нестабільний дохід;
- оплата комунальних платежів власником.
- стабільний, щомісячний дохід;
- відсутність постійного пошуку нових орендарів;
- поточний ремонт можуть виконувати орендарі;
- укомплектування квартири меблями та технікою не обов'язкове;
- оплата комунальних платежів орендарем.
- вартість оренди нижча у порівнянні з подобовою;
- необхідність уважного вибору орендарів;
- більше відповідальності перед квартиронаймачами.
- має успішно здані в експлуатацію об’єкти;
- володіє всіма необхідними дозвільними документами на здійснення будівництва.
- зручність локації (близькість до центру, транспортну розв’язку);
- наявність інфраструктури (магазини, школи, садочки, відпочинкові зони);
- концепцію проєкту, яка може впливати на комфорт і привабливість для майбутніх орендарів чи покупців.
- На старті продажу (травень 2021 року): ціна квадратного метра – 12 700 грн.
- Станом на січень 2025 року: ціна квадратного метра – 36 400 грн.
- Зростання вартості: 186,6%.
- Локація: близькість до центру та міського озера, зручна транспортна розв’язка по вул. Набережна ім. В. Стефаника.
- Інфраструктура: спортивні та дитячі майданчики, басейн на даху, підземний паркінг, відпочинкові зони, комерційні приміщення.





- Ретельно вивчіть договір Не поспішайте підписувати документ, не ознайомившись із його умовами. Уважно проаналізуйте кожен пункт, щоб зрозуміти, які обов’язки та права передбачені для обох сторін.
- Отримайте консультацію юриста або експерта з нерухомості Зверніться до фахівця, який допоможе розібратися у деталях договору та забезпечить захист ваших інтересів.
- Перевірте документацію забудовника Перед підписанням угоди переконайтеся, що забудовник володіє всіма необхідними дозвільними документами на будівництво. Вивчіть проєктну документацію, дозвіл на будівництво, а також інші юридичні аспекти, щоб уникнути ризиків.

Дізнатися першими про новини компанії