Як перевести житлове приміщення в комерційне?

Кожен власник житлової нерухомості, яка знаходиться на перших поверхах багатоквартирного будинку, має змогу облаштувати там комерційне приміщення. Для цього необхідно перевести квартиру у нежитловий фонд. Аналітичний центр Blago developer розповів про всі етапи цього процесу.

Крок перший – подати необхідні документи в центр надання адміністративних послуг:

  • Заяву про переведення квартири в нежитлове приміщення без визначення функціонального призначення.
  • Нотаріально завірені копії свідоцтва про право власності на квартиру усіх співмешканців.
  • Техпаспорт на квартиру.
  • Висновок технічного обстеження житлового приміщення, яке переводиться в нежитлове.

Документи спочатку розглядають у адміністративному центрі та передають в департамент містобудування та архітектури, який приймає рішення про переведення квартири у нежитлове приміщення. Якщо документи в порядку, через 7 робочих днів ви отримаєте документ – погодження про переведення.

Після отримання дозволу необхідно визначити функціональне призначення приміщення: кафе, салон краси, супермаркет, аптека тощо. Наступне завдання – облаштувати окремий вхід та ділянку на прибудинковій території.

Крок другий – отримати вихідні дані на проектування:

  • містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки;
  • технічні умови;
  • завдання на проектування.

Крок третій – оформити документи про завершення реконструкції:

  • Декларація про готовність об‘єкта до експлуатації
  • Реєстрація права власності на нежитлове приміщення.
  • Техпаспорт.

Витрати у процесі: оформлення документації (план реконструкції, перепланування), послуги нотаріуса та супровід юриста, ремонтні роботи, газовідведення, облаштування прибудинкової території.

Отже, процес переведення житлового приміщення в нежитловий фонд – справа нелегка, довготривала та затратна.

Щоб уникнути головного болю та суттєво оптимізувати час і кошти, радимо обрати готову нерухомість для бізнесу. Придбавши комерційне приміщення у житлових комплексах від Blago developer, ви отримаєте високої якості приміщення з сучасним дизайном та комунікаціями, локацію у будь-якій частині міста, повний пакет документів. Незалежно від типу бізнесу, компанія пропонує широкий вибір комерції у центрі міста і мікрорайонах, у елітних житлових комплексах та новобудовах бізнес- та комфорт класу: “Містечко Соборне”“Паркова Алея”“Comfort Park”, Main House, “Авторський”, Район Manhattan, комплекс елітних апартаментів Parus, комплекс преміум-класу на вулиці Шевченка Royal Hall.