Як іноземцю купити квартиру в новобудові
Багатьох іноземців цікавить придбання нерухомості в Україні. Невисокі ціни, архітектурна різноманітність та великий вибір новобудов привертають увагу іноземних інвесторів та тих, хто має намір тут жити та вести комерційну діяльність.
Вони вбачають перспективи та інвестиційні можливості в проєктах, які зараз будуються, і хочуть мати їх у своїй власності.
Українське законодавство не забороняє іноземцям купувати нерухомість в Україні, але визначає певні особливості та обмеження.
Ми підготували найважливіші питання, які варто знати нерезидентам. А також розповіли, як легко та вигідно купити квартиру громадянам інших країн.
Чинні обмеження на купівлю нерухомості для іноземців
В Україні для іноземних громадян діють певні обмеження:
- Відсутність права на володіння землею сільськогосподарського призначення. Навіть якщо іноземець отримав землю в спадок, згідно з законодавством, він повинен відчужити її в термін до одного року з моменту успадкування.
- Придбання землі не сільськогосподарського призначення можливе лише в межах населених пунктів.
- Купити землю державної чи комунальної власності можуть лише ті іноземці, які зареєстровані згідно з законодавством України юридичними особами.
- Довідку про присвоєння ІПН.
- Закордонний паспорт.
- Нотаріально завірений переклад паспорта на українську мову.
- Внесок до Пенсійного фонду – становить 1% від вартості придбаного об'єкта нерухомості.
- Державне мито – визначається у розмірі 1% від суми угоди.
- Військовий збір – загальнодержавний податок. З 01 січня 2025 року ставка військового збору складатиме 5% від вартості угоди.
- Податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) – сплачується лише при купівлі другої або наступної нерухомості в межах одного року. Ставка становить 5% на другу покупку, а для третьої та кожної наступної – 18%.
Дізнатися першими про новини компанії