0
Передзвонимо за 25 секунд
Казкові знижки
Замовити дзвінок

Як іноземцю купити квартиру в новобудові

Як іноземцю купити квартиру в новобудові
Багатьох іноземців цікавить придбання нерухомості в Україні. Невисокі ціни, архітектурна різноманітність та великий вибір новобудов привертають увагу іноземних інвесторів та тих, хто має намір тут жити та вести комерційну діяльність.   Вони вбачають перспективи та інвестиційні можливості в проєктах, які зараз будуються, і хочуть мати їх у своїй власності.   Українське законодавство не забороняє іноземцям купувати нерухомість в Україні, але визначає певні особливості та обмеження.  Ми підготували найважливіші питання, які варто знати нерезидентам. А також розповіли, як легко та вигідно купити квартиру громадянам інших країн.  Чинні обмеження на купівлю нерухомості для іноземців  В Україні для іноземних громадян діють певні обмеження: 
  • Відсутність права на володіння землею сільськогосподарського призначення. Навіть якщо іноземець отримав землю в спадок, згідно з законодавством, він повинен відчужити її в термін до одного року з моменту успадкування. 
  • Придбання землі не сільськогосподарського призначення можливе лише в межах населених пунктів.  
  • Купити землю державної чи комунальної власності можуть лише ті іноземці, які зареєстровані згідно з законодавством України юридичними особами. 
Переваги для іноземців після придбання землі в Україні  Одна з важливих переваг, чому інвестори купують в Україні землю, є можливості для бізнесу. На придбаній ділянці можна вести підприємницьку діяльність, розмістити виробничі потужності. Або іноземці можуть використовувати земельні ділянки для комерційного будівництва бізнес-центрів, заводів, логістичних центрів.  Також іноземних інвесторів приваблює купівля землі як способу отримання посвідки на постійне проживання за спрощеною процедурою, тобто права на проживання та ведення підприємницької діяльності.  Як іноземцю придбати житло на первинному ринку  Іноземці можуть купувати квартиру в новобудовах. Щоб оформити покупку житла, нерезиденту необхідно мати ідентифікаційний номер, виданий Державною податковою службою. Для його оформлення потрібно зробити переклад паспорта і завірити його нотаріально. Далі слід подати його в Державну податкову службу із заявою про присвоєння індивідуального номера платника податку. Довідку про індивідуальний номер платника податку виготовляється до 10 робочих днів.  Після цього іноземець може відкрити рахунок в банку, з якого він зможе здійснити переказ коштів за нерухомість, яку хоче купити.  Комплексну допомогу від вибору планування до юридичного оформлення надає компанія blago. Менеджери надають професійний супровід на всіх етапах придбання нерухомості, що є зручно для тих, хто планує купити квартиру в Івано-Франківську.  Щоб іноземцю купити квартиру в новобудові, перш за все потрібно підготувати необхідні документи. Також важливо ретельно підійти до самого вибору квартири: визначитися із забудовником, вивчити його репутацію, досвід на ринку, відгуки, ознайомитися з його пропозиціями.   На етапі моніторингу цін рекомендується дізнатися в девелопера, що входить у вартість 1 квадратного метра. До прикладу, компанія blago пропонує своїм покупцям повноцінну інфраструктуру в межах дому: двір без авто з алеями та дитячими та спортивними майданчиками, магазини, школи та садочки на території ЖК, підземний паркінг, зручності всередині будинку (колясочні, комори), просторі дизайнерські холи.   Якщо серед великого вибору новобудов важко самостійно визначитися з розташуванням та вибрати найкраще плануванням, можна звернутися до менеджерів blago. Вони допоможуть зробити вдалий вибір та проконсультують на кожному з етапів купівлі.  Документи, необхідні для іноземців під час купівлі-продажу нерухомості  Для успішної угоди, іноземцю слід мати такі документи: 
  • Довідку про присвоєння ІПН. 
  • Закордонний паспорт. 
  • Нотаріально завірений переклад паспорта на українську мову. 
У деяких випадках для оформлення угоди від іноземця може вимагатися довідка про доходи чи інші документи.  Податки на нерухомість  Згідно з чинним законодавством України, покупець нерухомого майна обов’язково повинен сплатити такі податки  
  • Внесок до Пенсійного фонду – становить 1% від вартості придбаного об'єкта нерухомості.
  • Державне мито – визначається у розмірі 1% від суми угоди.
  • Військовий збір – загальнодержавний податок. З 01 січня 2025 року ставка військового збору складатиме 5% від вартості угоди.
  • Податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) – сплачується лише при купівлі другої або наступної нерухомості в межах одного року. Ставка становить 5% на другу покупку, а для третьої та кожної наступної – 18%.
Також в Україні податок на нерухомість повинні сплачувати власники житла, площа якого перевищує допустимі законом норми. Його зобов’язані сплачувати як резиденти, так і іноземні громадяни. Цей податок нараховується на квартири площею понад 60 кв. м та будинки від 120 кв. м. Житло меншої площі не оподатковується.   Податок на нерухомість сплачується щорічно. Податкова ставка у більшості регіонів України складає 0,5% мінімальної заробітної плати для власників квартир та 1% для власників будинків за кожен квадратний метр понаднормової площі. Максимальний розмір ставки 1,5% від чинної суми мінімальної заробітної плати.   З 1 січня 2025 року мінімальна заробітна плата становитиме 8 000 грн. Відповідно максимальна ставка податку за 1 квадратний метр нерухомості складатиме 120 грн.  Якщо іноземець, що є власником житлової нерухомості в Україні, планує здавати її в оренду, він повинен сплачувати податок на доходи від здачі житла в оренду. Він нараховується за ставкою 18% від суми доходів.   Перспективи інвестицій в нерухомість Івано-Франківська  Івано-Франківськ активно розвивається, приваблюючи все більше покупців та інвесторів. Новобудови франківських забудовників перемагають на престижних конкурсах, конкуруючи з відомими іноземними девелоперами. До прикладу, цього року компанія blago вперше взяла участь в конкурсі International Property Awards та отримала 4 нагороди. Проєкти компанії високо оцінили журі конкурсу та відзначили інноваційність та технологічність житлових комплексів.  Участь українських проєктів в міжнародних конкурсах такого рівня привертає увагу іноземців та створює сприятливі умови для пошуку та залучення іноземних інвесторів.
envelope

Дізнатися першими про новини компанії