Що таке каркасно-монолітний будинок та як його будують?
У світі монолітно-каркасні будинки зарекомендували себе як надійні та довговічні. Деяким з них уже понад сто років, але вигляд та експлуатаційні характеристики добре збереглися.
Для України монолітно-каркасне будівництво є новою технологією, проте все більше забудовників використовують її для зведення нових житлових комплексів.
Що таке монолітно-каркасна технологія, які її переваги та недоліки, і чому варто обирати таке житло? Для тих, хто планує купити квартиру в новобудові, ми детально розповіли про особливості такого будівництва.
Унікальність та особливість монолітного-каркасного будівництва
Монолітно-каркасна технологія будівництва полягає у створенні суцільної монолітної конструкції з арматури та бетону. Її результатом є залізобетонний каркас, складений із колон та плит перекриття. Стіни споруджуються із газоблоку, керамоблоку, цегли чи іншого матеріалу.
Головною особливістю такої технології є відсутність швів та стиків. Опалубка з арматурним каркасом всередині забезпечують стійкість та цілісність усієї споруди. Завдяки цьому монолітні будинки на сьогодні вважаються найміцнішими, а така технологія — найпопулярнішою у світі.
Ще одна важлива особливість монолітно-каркасної технології — це можливість гнучкого планування простору. Завдяки відсутності несучих стін можна створювати великі приміщення без перегородок. Таке рішення вдало підходить для офісів, комерції, спортивних клубів.
Технологія та етапи будівництва монолітно-каркасних будинків
Спорудження таких будинків відбувається за наступними етапами:
- Зведення міцного фундаменту. Для монолітно-каркасної технології можна використовувати будь-який тип фундаменту, однак найчастіше забудовники облаштовують плитні фундаменти через їхню здатність витримувати значні навантаження.
- Зведення каркаса. Основними елементами каркаса є вертикальні елементи та плити перекриття. За допомогою знімної опалубки відбувається поступове зведення поверхів — від першого до останнього. Спершу зводять вертикальні елементи. Відбувається це наступним чином: монтують опалубку і каркас з металевої арматури, який заливають бетоном. Після повного застигання бетону влаштовується перекриття поверху. Після цього опалубку знімають і переходять до наступного поверху. Цю послідовність робіт повторюють поки не буде зведений весь каркас.
- Мурування стін. Після зведення каркаса у проміжках між його елементами зводять стіни та інші архітектурні форми згідно з проєктом.
- Висока сейсмостійкість. Монолітно-каркасні будинки здатні витримувати землетруси інтенсивністю до 8 балів. Будівництво за такою технологією є обов’язковим у країнах, які находяться в сейсмічно активних місцевостях.
- Високі стелі. Фундамент монолітно-каркасного будинку витримує більші навантаження, тому у забудовників нема потреби знижувати висоту стель. Таке рішення дозволяє зводити житлові поверхи висотою від 2.72 м. Саме таку висоту мають усі квартири в новобудовах від blago.
- Можливість створювати унікальні будівлі. Ця технологія дозволяє реалізовувати архітектурні проєкти різної складності, форми та розміру, втілювати нестандартні дизайнерські ідеї.
- Цілісність конструкції. Монолітний каркас немає жодних швів та стиків, а отже будинок є міцніший та стійкіший до руйнувань. Також відсутність швів та рівна поверхня стелі є важливою перевагою для дизайнерів при оздобленні та оформленні житлового простору.
- Рівномірна усадка. У порівнянні з іншими типами будинків, монолітно-каркасні усідаються рівномірно і відбувається це без шкоди конструкції та квартирами. Тобто, такі новобудови не тріскаються і не псується ремонт всередині квартир.
- Швидке будівництво. Застосування монолітно-каркасної технології дозволяє будувати значно швидше. До прикладу, компанія blago будує одну секцію житлового комплексу «від фундаменту до введення в експлуатацію” за 1,5-2 роки».
- Будівництво весь рік. Монолітно-каркасна технологія не залежить від погодних умов, тому будувати можна в будь-який сезон без необхідності зупиняти роботи чи змінювати їх послідовність.
- Велика поверховість. Вагомою перевагою монолітно-каркасної технології є можливість зводити будинки різної висотності. До прикладу, компанія blago використала цю технологію для будівництва найвищого в Івано-Франківську житлового комплексу SKYGARDEN. Висота секцій у цьому ЖК — 15-19 поверхів.
- Тривалий термін експлуатації. Новобудови з монолітним каркасом можуть прослужити понад сто років і без капітальних ремонтів. В таких будинках може жити не одне покоління.
Дізнатися першими про новини компанії