Підсумки 2020 року: що відбулось на ринку нерухомості

Підсумки 2020 року: що відбулось на ринку нерухомості

До настання Нового, 2021 року залишається декілька днів. А отже час підбивати підсумки 2020-го року. Підбили їх і в аналітичному центрі blago developer.

Отже: що відбулося цьогоріч на ринку нерухомості в Івано-Франківську?

Насамперед варто відзначити, що рік 2020 видався непростим, мабуть, в усіх сферах життєдіяльності людей. Пандемія коронавірусної хвороби COVID-19 та пов’язані з нею карантин, криза в окремих галузях економіки, активний розвиток дистанційних технологій наклали свій відбиток на уподобаннях іванофранківців щодо вибору квартир.

Нагадаємо, після весняної стагнації, спричиненої шоком від введення жорстких карантинних обмежень, ринок нерухомості практично вибухнув влітку, коли люди зрозуміли, що карантин може затягнутись, а отже слід убезпечити свої збереження, вклавши їх у стабільні активи, на приклад, в нерухомість.

Стрімке зростання попиту та здорожчання будівельних матеріалів спричинило зростання цін на квартири. Так, за оцінками експертів, з червня місяця цього року ціни на первинному ринку житла зросли в середньому на 7%.

При цьому попит на житло не спадає. Популярними, як і раніше, залишаються готові до ремонту невеликі одно- та двокімнатні квартири бізнес- та комфорт класу у центральній частині міста, а також дво- та трикімнатні оселі класу комфорт у мікрорайонах.

Наприкінці року, високому попиту на квартири суттєво посприяли численні знижки та акції, що їх пропонували і досі пропонують компанії-забудовники. В листопаді це були знижки до «чорної п’ятниці», в грудні – акції до Новорічно-Різдвяних свят. Принагідно зауважимо, що  у компанії  blago developer в цей святковий період діє акція, яка дозволяє покупцеві заощадити при купівлі квартири 500 гривень на кожному метрі квадратному.

Не секрет, що пандемія та карантин внесли чимало коректив у спосіб життя іванофранківців. Прагнення людей захистити себе і близьких через обмеження відвідування людних місць та контактів з незнайомими людьми спричинило неабиякий розвиток різних форм дистанційного спілкування.

Ринок нерухомості – не виключення. Тут значної популярності набула технологічна новація – онлайн оглядини квартир. Такий спосіб вибору житла дозволяє уникнути спілкування з людьми, обмежити переміщення територією міста, в тому числі на транспорті.

З цих же причин сьогодні в топі перебувають ті забудовники, які врахували реалії і налагодили онлайн-спілкування з клієнтами, але при цьому забезпечують якісне будівництво.

Власне, вимоги до якості будівництва цьогоріч під впливом відомих чинників також змінились. В умовах карантинних обмежень люди все частіше віддають перевагу житловим комплексам з власною розвиненою інфраструктурою та добре облагородженими місцями для прогулянок та відпочинку. У світі такий формат називають “Live. Work. Play” («Живи. Працюй. Розважайся»).

Тут і гарно облаштована територія з місцями для відпочинку, ігор та занять спортом, і освітня інфраструктура, і розгалужена мережа магазинів, кафе, розважальних закладів – в зоні пішої доступності від житла, а ще – відкриті балкони та квартири з терасами. Адже карантин, як і будь-яке обмеження – це насамперед брак свободи, свіжого чистого повітря. Тому в цей складний період більшість людей прагнуть поєднати можливість вільно дихати з почуттям захищеності. То ж де іще поєднаються ці поняття, як не в рідній оселі, яка для кожного мешканця повинна бути його фортецею.

Влітку компанія blago developer розпочала будівництво нового житлового комплексу Family Plaza зі спеціально розробленими плануваннями квартир для різних типів сімей, навіть для домашніх улюбленців знайдеться комфортний простір у квартирі.

Між іншим, компанія blago developer першою в Івано-Франківську почала реалізовувати проєкти за принципом “Live. Work. Play”, застосувавши його, зокрема, в таких житлових комплексах, як: Family Plaza, Містечко Соборне, Comfort Park, Chocolate, Main House, Авторський, Manhattan, Паркова Алея, Parus та Royal Hall.

Рік Новий на порозі, а з ним – нові виклики та нові тенденції. Зустрічати їх найкраще у власній квартирі.