Перенасичення ринку нерухомості Івано-Франківська. Бульбашка чи потреба ринку?

Цього року у Франківську ледь не кожного кварталу з’являлась інформація від забудовників про запуск нових проєктів. Така тенденція зумовила певну настороженість серед покупців. Експерти наголошують, що ринок перенасичений і пропозиція не відповідає попиту. Аналітичний центр Blago developer дослідив ситуацію на ринку первинної нерухомості.

Зібрані дані показують, що значну частину квартир у новобудовах девелопери зможуть продати впродовж трьох років. У міжнародній практиці пропозиція вважається збалансованою, якщо цей термін становить рік-півтора. Проте, за нашими прогнозами, темпи зростання пропозицій від забудовників зменшуватись не будуть. Це може загрожувати деяким проєктам падінням ціни за метр квадратний.

 

Проте, деякі проєкти така перспектива все ж не зачепить. Серед франківців надалі зберігається  запит на якісне житло. Будівельні компанії зі значним досвідом роботи та хорошим ім’ям мають покупця завжди. Людей більше цікавить, які матеріали використовує забудовник та його спроможність вчасно здати будинок в експлуатацію.

 

Цікавою тенденцією, яка зараз спостерігається у багатьох містах України, є збільшення попиту серед інвесторів до проєктів у передмісті. Така тенденція зумовлена високими цінами на житло у центрі. Також  значним важелем у виборі помешкання надалі зберігається інфраструктура. Для покупця у пріоритеті хороша транспортна розв’язка і наближеність до рекреаційних зон.

Купити квартиру в Івано-Франківську можна у ЖК «Паркова Алея», «Comfort Park», «Містечко Соборне», «Main House», «Авторський», районі Manhattan, елітному будинку Royal Hall та комплексі елітних апартаментів Parus від будівельної компанії Blago developer.