Найпопулярніші питання липня про програму єОселя
Програма «єОселя» викликає безліч запитань у тих, хто хоче нею скористатися. І це не дивно, адже важко повірити, що за такими привабливими умовами не ховаються підводні гострі камені. Форуми переповнені обговореннями! Тож ми вирішили зібрати найпоширеніші питання та знайти на них чіткі фахові відповіді.
1. Як відбувається поділ майна під час розлучення?
Згідно з законодавством, іпотека, оформлена в шлюбі, є спільною власністю подружжя. Тобто, якщо ви розлучаєтеся, а ваша квартира була куплена за програмою «єОселя», відбувається розподіл її площі навпіл між кожним з подружжя. Поділ навпіл означає, що після розлучення вже колишні чоловік та дружина отримують по 50% площі іпотечної квартири та в такому ж розмірі несуть відповідальність за погашення кредиту. Виключенням є випадки, коли існує шлюбний контракт або укладена мирова угода, відповідно до якої подружжя домовилось на інші умови щодо розподілу майна та боргових зобов’язань.
Проте закон дозволяє домовлятися. Ви можете взяти на себе повну відповідальність за виплату іпотеки як обмін на другу половину квартиру. Чи навпаки – обміняти свою частку колишньому чоловіку/дружині, віддавши й обов’язки по сплаті кредиту.
2. Чи можна придбати нерухомість старше 10 років?
Ні, не можна. Якщо ви плануєте придбати квартиру у готовому ЖК, він не повинен бути старше 10 років від моменту введення в експлуатацію.
3. Чи можна змінити тип нерухомості після подачі заявки?
Якщо ви обрали таунхаус при подачі заявки за «єОселею», але згодом передумали на користь квартири, це можливо. Заявка в «Дії» містить лише попередню інформацію. Всі деталі будуть узгоджені у відділенні банку ще до підписання іпотечного договору.
4. Який має бути стаж роботи для подачі документів?
Щоб подати документи на «єОселю», необхідно мати загального стажу роботи не менше 36 місяців та стажу на поточній роботі:
- від 12 місяців – для ФОП;
- від 6 місяців – для найманих працівників.
5. Як вибрати банк для вторинного ринку?
Ви можете обирати банк серед тих, які на сьогодні видають кредити за програмою «єОселя»: «Ощадбанк», «Укргазбанк», «ПриватБанк», Sky Bank, «Глобус Банк», Sense Bank, «Банк Кредит Дніпро», «ТАСКОМБАНК», BISBANK та «РАДАБАНК».
Рекомендується звертати увагу на умови, які пропонує кожен з них, зокрема на розмір першого внеску.
Найбільше іпотечних кредитів видають «Ощадбанк», «ПриватБанк» та «Укргазбанк».
6. Чи є обмеження по року побудови для вторинного ринку?
Так, для різних категорій діють певні вимоги щодо дати введення житла в експлуатацію:
- Для пільгових категорій, що обрали квартиру в Сумській, Чернігівській, Харківській, Запорізькій та Херсонських областях – будинок повинен мати не більше 10 років на дату угоди.
- Для пільгових категорій, які обрали квартиру в інших областях (окрім Сумської, Чернігівської, Харківської, Запорізької та Херсонської) – не більше 3 років на дату угоди.
- Для внутрішньо переміщених осіб та родичів внутрішньо переміщених осіб – не більше 10 років на дату угоди.
- Для усіх інших громадян – не більше 3 років на дату угоди.
Дізнатися першими про новини компанії