Квартири як бізнес: у яку нерухомість зараз вигідно вкладати гроші?

Квартири як бізнес: у яку нерухомість зараз вигідно вкладати гроші?

Давно відомо, що квартира, та й нерухомість в цілому, може стати хорошим бізнесом з отриманням стабільного прибутку.

Зараз саме той час, коли дуже вигідно інвестувати кошти в нерухомість – як в житлову, так і в комерційну.

Із створенням Івано-Франківської міської територіальної громади в обласному центрі Прикарпатті суттєво зросли можливості для ведення бізнесу, руху робочої сили, а саме місто з кожним роком стає все більш туристично привабливим. Це зумовлює постійну потребу у нових комфортних приміщеннях, зокрема, під офіси, магазини, заклади громадського харчування та розважальні заклади, а також у комфортному житлі.

Відтак, вклавши гроші у нерухомість один раз, можна розраховувати на постійний стабільний дохід в майбутньому. Зазвичай, люди шукають приміщення у центральній частині міста. Адже саме в центрі зосереджена основна міська інфраструктура. Наприклад, у ЖК Авторський (вул. Січових Стрільців) та ЖК Main House (вул. Коновальця) від надійного забудовника blago developer доступні комерційні приміщення та квартири різної площі, в які можна вигідно інвестувати кошти.

Втім, і в спальних районах інвестувати в житло – справа вигідна і прибуткова. Розвиток бізнесу та туризму спричинив суттєву активізацію міграційних процесів. Чимало прикарпатців перебираються жити до обласного центру, сподіваючись отримати тут кращі можливості для самореалізації, працевлаштування, соціально-культурного розвитку.

Ідеальний варіант вигідно інвестувати в нерухомість – придбати її на старті продажу. Більшість забудовників розпочинають продаж нерухомості ще на стадії котловану. При такому варіанті, продавши нерухомість після здачі її в експлуатацію, ви можете отримати до 30% чистого прибутку.

З іншого боку, можна купити вже готову квартиру чи комерційне приміщення, виконати в ньому ремонт і здавати таке приміщення в оренду. В цьому випадку власник житла отримуватиме не разовий дохід, а постійний стабільний прибуток.

Звісно, не одразу. Потрібен час, щоби вкладені кошти окупились. Скільки часу потрібно для повної окупності квартири – залежить від її вартості, площі, району міста та коливання середніх цін на оренду в тому чи іншому районі міста.

Візьмемо, для прикладу, квартиру у Районі Manhattan (центральна частина Івано-Франківська, вул. Ленкавського-Левицького), який реалізовує компанія blago developer. На сьогоднішній день в цьому житловому комплексі доступні квартири площею від 35 метрів квадратних. Їх вартість – від 13 950 гривень за метр квадратний площі, тобто загальна ціна квартири становить від 488 250 гривень. Втім, придбавши квартиру за такою ціною, ви навряд чи зможете одразу здати її в оренду. Для цього квартира має бути з ремонтом, обладнаною сантехнікою та меблями. У все це необхідно вкласти в середньому ще 250 тисяч гривень.

Ціна оренди квартири в центрі Івано-Франківська сьогодні становить орієнтовно 800 гривень за добу. Тобто за місяць власник житла зможе отримати в якості орендної плати 16 800 гривень, за рік – відповідно 201 600 гривень. При завантаженості 21 день/місяць – термін окупності становитиме всього 3,6 роки. Тобто, вже після 3,6 років власник нерухомості отримувати щомісяця 16 800 гривень чистого прибутку. І це без врахування постійного зростання вартості оренди. Окрім того, цю квартиру власник зможе згодом вигідно продати, якщо врахувати, що вартість квадратних метрів постійно зростає, і, відповідно, зможе заробити чималу суму грошей.

Інвестуючи кошти в нерухомість, особливо у варіанті купівлі житла на старті його продажу, варто убезпечити себе і купувати нерухомість лише у надійного забудовника. Найкращий показник надійності – репутація компанії  на ринку нерухомості, яка заробляється роками сумлінної праці. Одним з надійних та успішних забудовників, який працює на ринку нерухомості Івано-Франківська є компанія blago developer.

Сьогодні компанія здійснює будівництво сучасних житлових комплексів в усіх частинах Івано-Франківська, пропонуючи в них квартири як для житла, так і для вигідних інвестицій. Зокрема, якісні комфортні квартири та комерційні приміщення можна купити у житлових комплексах: Comfort Park, Chocolate, Family Plaza, Паркова Алея, Авторський, Main House, районі Manhattan, елітних комплексах Parus чи Royal Hall, а крім того – сучасні затишні котеджі у містечку Franko River Club.