Купівля нерухомості для вигідної інвестиції: на що звернути увагу?

Купівля нерухомості для вигідної інвестиції: на що звернути увагу?

Інвестування в нерухомість було і залишається одним із найвигідніших способів вкладання коштів. Адже що може бути стабільнішим у нашому нестабільному світі, ніж нерухомість? Бізнеси руйнуються, депозитні стави падають, гроші знецінюються і лише нерухомість залишається стабільним і вигідним активом.

Отже, що потрібно для того, щоб купівля нерухомості стала вигідною інвестицією?

Кілька порад з даного приводу розробили в аналітичному центрі blago developer.

Насамперед тим, хто наважився придбати нерухомість не для житла, а для заробітку, необхідно визначитись: як саме вони планують заробляти на своєму новому надбанні.

Наприклад, придбавши квартиру і зробивши там гарний сучасний ремонт, її згодом можна буде вигідно продати. Не секрет, що квартири постійно дорожчають, і за прогнозами ціни на квадратні метри ростимуть і надалі. Від моменту будівництва до здачі в експлуатацію ціна квартири зростає орієнтовно на 30%. А за умови якісного ремонту, вкладені в квартиру та ремонт кошти можуть принести в найближчому майбутньому непоганий прибуток.

Але це разовий заробіток. Якщо ж ви розраховуєте на стабільний періодичний дохід, кращим вибором стане здача придбаних квадратних метрів в оренду. Це може бути як квартира, так і комерційна нерухомість.

Населення міста Івано-Франківська постійно збільшується. Даний процес значно інтенсифікувався з утворенням Івано-Франківської міської територіальної громади та приєднанням у зв’язку з цим до обласного центру Прикарпаття цілої низки населених пунктів. Нове адміністративне утворення стимулює владу громади розвивати транспортну та іншу інфраструктури, а це, у свою чергу, створює додаткові можливості для залучення трудових та бізнесових ресурсів нових членів Івано-Франківської громади до розвитку міської індустрії, міграції сільського населення до міста і т.п. Додайте до цього інтенсивний розвиток міських вишів та зростання у суспільстві попиту на вищу та технічну освіти.

В цих умовах притік міського населення в найближчій перспективі лише зростатиме. А відповідно і зростатиме попит на житло. Втім, дозволити собі придбати квартиру у власність може далеко не кожен, особливо, коли йдеться про молодь та молоді сім’ї. Інша справа – житло винаймати. Отже попит на ринку оренди житла в найближчій перспективі залишатиметься досить високим.

Те ж саме стосується і оренди нежитлових приміщень. За даними управління економічного та інтеграційного розвитку Івано-Франківської міської ради, 97% усіх зареєстрованих у місті Івано-Франківську підприємств становлять малі та мікропідприємства. На жаль, колись прибуткові великі промислові підприємства обласного центру не змогли пристосуватись до викликів сучасних економічних реалій і на сьогоднішній день не можуть гарантувати зайнятість більшості населення міста, що, як вже було зазначено вище, постійно прибуває. Вихід – малий та середній бізнес. Підприємливі люди все частіше шукають власну бізнесову «нішу». Звідси – попит на комерційну нерухомість. Тому того, хто володіє такою нерухомістю і здає її в оренду, жодна криза не змусить «піти по світу з простягнутою рукою».

Цінність придбання нерухомості для здачі в оренду в тому, що така нерухомість вже з моменту її придбання є ліквідною. При цьому не завжди є потреба у здійсненні масштабних ремонтних робіт, меблюванні тощо. Часто-густо орендар візьме це на себе і доведе орендоване приміщення до ладу так, як йому потрібно. Втім, проведення ремонту, облаштування приміщення усім необхідним суттєво підвищить ліквідність нерухомості, збільшить ціну оренди, а отже і ваш дохід.

Насамперед це стосується житла, яке ви плануєте здавати в оренду. Гарний якісний ремонт та наявність хоча б елементарних меблів і техніки дозволить власнику швидше знайти орендаря, здати йому житло на вигідних умовах.

В даному контексті варто згадати, що є два способи укладення угоди про купівлю нерухомості. Так, покупець може придбати готову квартиру або іншу нерухомість у вже збудованому будинку, сплативши 100%. Такий варіант, вочевидь, найкраще підходить для нерухомості, яку планується здавати в оренду. Адже в такому випадку покупець може одразу розпочати ремонт у приміщенні, а по його завершенні, не гаючи часу, запропонувати таку нерухомість потенційним орендарям.

Є й інший варіант – придбати нерухомість ще на стадії будівництва, з розтермінуванням оплати. Такий спосіб дозволяє зекономити до 30% вартості квартири (або іншої нерухомості) і є більш прийнятним для тих, хто купляє квартиру задля її подальшого продажу. Адже дозволяє збільшити прибуток від перепродажу нерухомості.

В такому випадку, для багатьох, найвигіднішим варіантом буде інвестувати в нерухомість на старті будівництва і згодом продати готове приміщення (коли будинок буде зданий).

В будь-якому випадку при виборі нерухомості для інвестицій експерти радять звертати увагу на декілька речей.

По-перше це надійність забудовника, його репутація та відсутність проблемних об’єктів.

Деякі забудовники пропонують своїм клієнтам квартири та комерційні приміщення з ремонтом. Це стане в нагоді, якщо ви вирішили придбати нерухомість для здачі в оренду, адже дозволить зекономити час, скоротити період між купівлею житла та тим моментом, коли воно почне «заробляти» гроші.

При виборі нерухомості варто звертати увагу на район, де розташовані квартири або інша нерухомість: наявність розвиненого транспортного сполучення, усієї необхідної (освітньої, торгівельної, спортивно-розважальної інфраструктури тощо) або перспективи її розбудови в найближчому майбутньому. Квартири не будуть в ціні (ні на продаж, ні в оренду), якщо поруч не буде затишку зелених зон, магазинів, кафе, а у дворі не буде дитячого майданчика, або ж розташування в центрі міста, якщо це житло бізнес-класу. А офіси чи магазини не приноситимуть прибуток, якщо їх буде розташовано там, де немає людей.

Обираючи нерухомість для здачі в оренду, варто визначитись: на яку саме оренду – довгострокову чи короткострокову – ви розраховуєте. Тут варто пам’ятати, в гаміркому центрі люди переважно шукають нерухомість для бізнесу, жити ж переважно прагнуть у затишних мікрорайонах. При цьому бізнес в сучасних економічних умовах – річ стрімка, непередбачувана, а відтак непостійна. Тому, якщо ви плануєте здавати квартиру подобово, шукайте нерухомість в центральній частині міста, якщо шукаєте орендаря на роки – купляйте квартири у спальних районах міста. При цьому пам’ятайте те, про що йшлося вище.

Варто відзначити, що в компанії blago developer купити квартиру для вигідної інвестиції на старті будівництва можна в ЖК Chocolate, Авторський, Мейн Хаус, Фемелі Плаза. Готову квартиру можна купити в житловому масиві Паркова Алея, районі Manhattan, ЖК Комфорт Парк, елітних комплексах Royal Hall та Parus.