Інвестиції в нерухомість: яку квартиру обрати?

Інвестиції в нерухомість: яку квартиру обрати?

У багатьох українців є мрія про власну квартиру. Наявність житла дозволяє людині почуватись більш впевнено навіть у складних ситуаціях, а для інвесторів придбання нерухомості відкриває можливості для збільшення їх власного капіталу.

Перед тим як інвестувати у нерухомість, варто розібратися:

 1. Який термін окупності вкладень?
 2. Що обрати: перепродаж vs здача в оренду?
 3. Як вибрати забудовника?

Окупність інвестицій в нерухомість є одним із ключових факторів, який враховують потенційні інвестори перед вкладанням коштів у цей вид активу. Він визначає час, необхідний для повернення вкладених коштів.
Переваги таких інвестицій полягають у стабільності та потенційному зростанні їхньої вартості. Інвестиції в нерухомість можуть приносити постійний потік доходу від оренди або зростати у вартості з часом. Термін окупності може варіюватись від кількох років, залежно від багатьох факторів, таких як ринкові умови, рівень орендної плати та інші фактори.

Перепродаж vs здача в оренду

Вибір між перепродажем і здачею в оренду нерухомості залежить від вашої інвестиційної стратегії, фінансових цілей та особистих уподобань. Ось деякі фактори, які варто враховувати:

 1. Короткостроковий прибуток. Якщо ви бажаєте швидко отримати повернення вкладених коштів, то перепродаж може бути вигідним варіантом.
 2. Постійний потік доходу. Здача в оренду нерухомості може забезпечити стабільний прибуток у вигляді орендної плати. Це особливо корисно в довгостроковій перспективі, коли ви хочете отримувати регулярний пасивний дохід.
 3. Ризики інвестування. Здача в оренду нерухомості пов’язана з ризиками, такими як нестабільність ринку оренди, погані орендарі та можливі збитки від зносу майна. Але цих ризиків можна уникнути, обравши варіант перепродажу.
 4. Час і зусилля. Здача в оренду нерухомості вимагає додаткових зусиль управління орендарями, ремонту та підтримки майна. Якщо у вас обмежений час, то перепродаж може бути більш привабливим варіантом.
 5. Розвиток ринку. Врахуйте останні тенденції ринку нерухомості в вашому регіоні. Якщо очікується зростання вартості нерухомості, то віддайте перевагу перепродажу.

Вибір забудовника є ключовим етапом при купівлі квартири під інвестицію, оскільки це визначає не тільки якість будинку, але і його привабливість для орендарів або майбутніх покупців. Ось кілька критеріїв, які можна врахувати при виборі забудовника:

 1. Репутація і досвід. Проведіть детальне дослідження про забудовника. Перевірте його репутацію, попередні проєкти, терміни введення в експлуатацію і якість реалізованих проєктів. Досвід в будівництві та надійність забудовника є важливими чинниками для успішної інвестиції.
 2. Якість будівництва. Ознайомтесь зі специфікаціями будівельних матеріалів, конструкцій і планування. Перевірте, чи використовує забудовник якісні матеріали та сучасні технології.
 3. Розташування проєкту. Оцініть його доступність до важливих об’єктів інфраструктури, таких як транспортні маршрути, магазини, школи та медичні заклади. Привабливе розташування може забезпечити попит на оренду або продаж квартири в майбутньому.

Джерело: https://manhattan-up.com.ua/news/investycziyi-v-neruhomist-yaku-kvartyru-obraty/