Інвестиції в нерухомість. Переваги та недоліки

Інвестиції в нерухомість. Переваги та недоліки
З інвестиціями в нерухомість українці добре знайомі. Сьогодні цей вид вкладень залишається однією з головних альтернатив банківським депозитам.
Один з можливих варіантів інвестування – купівля квартири на ранніх етапах будівництва з метою заробити на її перепродажі в майбутньому. Якщо інвестувати на початковому етапі, то до кінця будівництва (приблизно через 2 роки), ціна квадратного метра підросте в середньому на 30%.
Інший спосіб заробити – покупка квартири для подальшої здачі в оренду. Його вигідно вибирати тим, хто не готовий ризикувати, вкладаючи гроші на початкових етапах будівництва.
Якщо все грамотно розрахувати, можна повністю виплатити іпотеку грошима, отриманими від здачі квартири в оренду. Які в цій інвестиції можуть бути плюси? Зі схеми видно, що квартира нам може обійтися всього за 30% від її ринкової вартості. При цьому вкладення в нерухомість вважаються одними з найнадійніших, цей актив постійно зростає в ціні.
До мінусів можна віднести витрати і час на пошук орендаря.
Час приймати рішення.

Купівля квартири від забудовника в Івано-Франківську – чудовий варіант інвестування. Тут можна розглянути два популярних напрямки:

  • Центральні райони Івано-Франківська, в максимальній наближеності до ділового і історичного центрів, так звана нерухомість преміум-класу. Вимоги до таких будинків:

1. Бажано закрита територія і охороняється.
2. Зручний транспортний під’їзд.
3. Розвинена інфраструктура всередині комплексу.
4. Екологічність і комфорт прибудинкової території

  • Нові житлові масиви на виїздах з міста і при цьому з хорошим сполученням до центру, наприклад житловий масив “Паркова алея” (вул. Незалежності-Сеченова), комплекс “Комфорт Парк” (мікрорайон Пасічна, вул. Хіміків), містечко Соборне” (Калуське шосе)

Вимоги до таких будинків:

1. Територія – ідеально, якщо закрита і охороняється, зручні прогулянкові алеї, місця для занять спортом, розважальні ігрові та спортивні майданчики для дітей
2. Транспортна розв’язка (громадський транспорт).
3. Інфраструктура кварталу (магазини, поліклініки, школи, садочки, заклади для дозвілля, парки, озера тощо).
4. Безпека.
5. Середній вік мешканців – молодь.
6. Вартість проживання (невисокі комунальні послуги і комунікації).

Офіс, торгове приміщення чи склад?

Якщо відштовхуватися від обсягу запланованих інвестицій, то, за словами експертів ринку, найменш капіталомісткою у комерційній нерухомості буде пропозиція в офісному і торгівельному сегментах, оскільки тут можна знайти невеликі об’єкти для інвестицій. У складській нерухомості, з огляду на великі розміри об’єктів, обсяг капіталу потрібен більший.