Державна допомога на купівлю квартири. В Україні відновили програму “Доступне житло”

“Доступне житло” – це державна підтримка для придбання житла. Вона може покривати 30-50% вартості квартири або будинку.

Програма “Доступне житло” практично не фінансувалася з 2015 року. В кінці листопада відновили програму і виділили на неї 30 млн гривень, повідомляє “Сьогодні”.

Раніше в програмі могли брати участь лише ті, хто стоїть в черзі на квартиру – соціально незахищені категорії населення. Але в цьому році в програму включили і тих, хто взагалі не має житла.

Хто може взяти участь у програмі:

  • Українці, які потребують поліпшення житлових умов;
  • Той, хто не має власного житла. При цьому нерухомість на непідконтрольних територіях не враховується.
  • Той, хто має житлову площу менше 13,65 кв. м.

Середній дохід членів сім’ї в розрахунку на одну людину на місяць не повинен бути більше ніж п’ять середніх зарплат в регіоні. Наприклад, у Херсонській області середня зарплата в жовтні була 5969 гривень. Сім’я з чотирьох осіб із загальним доходом 20 тис. гривень – 5 тис. на людину, може подавати заяву на участь у програмі.

Для тих, хто потребує поліпшення житлових умов, держава покриє 30% вартості житла. В цьому році вперше в програму включені учасники АТО і переселенці – для них держава покриє 50% від вартості квартири.

У кожному населеному пункті місцева влада визначає максимальну вартість квадратного метра для житла. При цьому будинок або квартира повинні бути в новобудові.

У 2017 році держава виділила на програму 30 млн гривень, на 2018 рік в держбюджеті закладено 100 млн. гривень.

Також в Україні є програма пільгового кредитування житла для молоді. За програмою державний кредит можуть отримати українці до 35 років строком до 30 років з відсотковою ставкою до 3%. Однак і на цю програму у держави поки що не вистачає грошей. Останні три роки з держбюджету взагалі не виділялися кошти на кредитування купівлі житла.

В Івано-Франківську купити квартиру по державній програмі “Доступне житло” можна у житловому масиві “Паркова Алея” від будівельної компанії “Благо”.
Деталі можна дізнатись в Івано-Франківській філії державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву.

Адреса: м.Івано-Франківськ, вул. Міцкевича, 8, оф. 14
Емейл: [email protected]
Тел.: (0342) 53-70-17
Офіційний сайт: http://if.molod-kredit.gov.ua/