Чи погіршиться ситуація на ринку вторинної нерухомості в 2015 році?

Експерти аналітичного центру «Благо» досліджували стан ринку житлової нерухомості та прогнози розвитку ринку на березень 2015р. і найближче півріччя.

На думку багатьох експертів та аналітиків України попит покупців в 2015 році продовжує переважати на первинному ринку нерухомості.

За результатами 2014 року вторинний ринок нерухомості остаточно досить суттєво уступає первинному. В 2015 році активність на вторинному ринку нерухомості продовжуватиме знижуватись в зв’язку з прив’язкою до долара.

Існуюча ситуація в сегменті вторинної житлової нерухомості наштовхує на різні можливі шляхи розвитку в 2015 році:

– поступовий перехід до гривневого ціноутворення і відповідно підвищення конкурентоздатності сегменту по відношенню до первинного житла;

– продовжуватиметься стагнація і подальший спад кількості покупок квартир.

Повсюдна доларизація вторинного ринку житла, нестабільність курсу і неготовність продавців знижувати доларові ціни будуть зумовлювати зменшення кількості покупок квартир в 2015 році.

Експерти аналітичного центру «Благо» також прогнозують збереження основного обсягу попиту в 2015р в бюджетному сегменті одно-двокімнатних квартир, при цьому, популярними і надалі будуть квартири в зданих в експлуатацію новобудовах.

Зміна умов оподаткування житлової нерухомості в 2015 році не суттєво вплине на бажання продавців позбутися “зайвих” метрів, оскільки номінування ціни в доларах в умовах девальвації гривні з надлишком покривають витрати продавців на сплату податку.

У вторинного ринку залишився один з небагатьох козирів перед первинною нерухомістю – продаж квартир з ремонтом і меблями, що дозволяє покупцям або відразу в’їжджати і жити, або здавати в оренду без додаткових інвестицій в ремонт і облаштування. За умови раціонального ціноутворення, даний фактор може збільшити кількість угод на вторинному ринку.

Ціни на квартири первинного ринку в 2015 році і надалі залишаться в гривнях, що значно більше подобається покупцям навіть при нестабільному курсі іноземної валюти.

Тим часом у Івано-Франківську розпочалося будівництво нового містечка “Соборне”, а одним з найкращих у ціновому компоненті в Івано-Франківську є квартири в житловому масиві “Паркова алея”.

Cлід додати, що в обласному центрі Прикарпаття все більше покупців звертають увагу на елітну нерухомість, як приклад дуже цікавляться пентхаусами та апартаментами в житловому комплексі “Парус” та в елітному будинку в історичній частині Івано-Франківська “Royal Hall”.